Oficiálne stránky mesta Sabinov

Dnes je 20. 10. 2021
Meniny má Vendelín

Sabinov - Mesto kde sa dobre žije

Nájdite to, čo hľadáte ...

Do Sabinova putuje železná brána – predstavia prvý spoločný kalendár > desiatich hradných podujatí

ErbSBDo Sabinova bude premiestnená železná brána symbolizujúca Prešovskú hradnú cestu. Pred rokom bola osadená v centre Prešova a na okolité hrady prilákala stovky turistov.

Mesto Sabinov preberá štafetu v propagácii hradov a na pútači predstaví kalendár hradných podujatí. Od 23. marca budú obyvatelia a návštevníci mesta Sabinov informovaní o hradoch v regióne Šariš. Z Prešova tu bude premiestnený pútač v tvare železnej brány, na ktorom sú osadené kamene zo šiestich hradov – Šariš, Kapušany, Šebeš, Soľnohrad, Obišovský a Lipovský hrad. Tieto hrady sa spoločne propagujú pod názvom Prešovská hradná cesta. „Mesto Sabinov je súčasťou destinácie Šariš. Sme región, ktorý môže zaujať ako cieľ pre aktívnu dovolenku práve vďaka množstvu hradov, na ktorých sa vykonáva intenzívna obnova. Je ich tu najviac v porovnaní s ostatnými regiónmi Slovenska.“ uviedol primátor Sabinova Peter Molčan. Rok 2017 je výnimočný v tom, že hradné podujatia si nekonkurujú, každé sa koná v inom termíne. Prvý spoločný kalendár hradných podujatí bude predstavený pri odhalení pútača. Sabinov leží na spojnici hradných ciest, vďaka čomu má pre dovolenkujúcich milovníkov hradov ideálnu polohu. Na sever otvára cestu ku trojici Hanigovský, Kamenický hrad a Plaveč. Južne leží Prešovská hradná cesta. Milovníkov hradnej architektúry určite záujmu aj sabinovské mestské hradby. „Tento rok chceme na hradnú bránu osadiť kamene z ďalších hradov a takáto spoločná reklama potom môže putovať do centier cestovného ruchu – do Košíc, ku Spišskému a Ľubovnianskemu hradu alebo do neďalekých poľských kúpeľov v Krynici. Všade tam je obrovský potenciál návštevníkov, ktorých potrebujú podnikatelia v cestovnom
ruchu na Šariši.“ povedal autor pútača hradných ciest Martin Sárossy, predseda OZ Rákociho cesta. Pri príležitosti osadenia hradného pútača sa uskutoční v Sabinove konferencia na tému "Obnova hradných zrúcanín a cestovný ruch", pod záštitou splnomocnenca vlády pre podporu najmenej rozvinutých okresov Antona Marcinčina.

Predpoveď počasia

Socha Sabíny

 

sabina

MFK Slovan Sabinov

WEB MFK

Dôležité tel. čísla

phone

MÚZEUM

muzeum

Partnerské mestá

siedlcekenderessobeslavcubuk

Program kina

KinoTorysa new

Mailinglist

Webkamery

 

Spravodajca mesta

Kalendár podujatí

október 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Investičné akcie 2016

IA2016

SMS systém mesta

SMSsM

Podujatia - Výlety

22-logo-podmevon 

 

Geografický systém

gisplan odkaz

Panorámy

banner_panoramyslovenska_2