Dnes je 11. 08. 2020
Meniny má Zuzana

Letné aktivity Komunitného centra

KC01 mJedným z cieľov Komunitného centra je aj zmysluplné trávenie voľného času detí a dospievajúcej mládeže zo sociálne znevýhodnených skupín obyvateľstva. Deti a mládež prejavujú záujem o tieto aktivity nielen počas školského roka, ale aj v čase prázdnin. Komunitní pracovníci v spolupráci s terénnymi sociálnymi pracovníkmi pre nich pripravujú zaujímavý program.

KC01

Na aktivitách sa zúčastňuje cca 50 až 100 detí. Prázdniny sme začali zábavno- športovým popoludním. Deti rôznych vekových kategórií, ktoré sa zúčastnili tejto akcie, mali možnosť vyskúšať si rôzne loptové hry, hádzanie na kôš, maľovanie kriedami, hod kruhom na cieľ, preťahovanie lanom. V tvorivých dielňach sa venovali hraniu spoločenských hier, maľovaniu, základom práce s počítačom, ručným prácam, vystrihovačkám, navliekaním korálok, hraním pexesa, kariet, rôznych slovných hier na trénovanie pamäte. Na športovom popoludní deti mali možnosť zasúťažiť si vo viacerých športových disciplínach: skok v mechu, preťahovanie lanom, loptové hry, skákanie na švihadle. Na športových hrách si chlapci zahrali futbal, dievčatá loptové hry. 18 detí sa zúčastnilo týždenného tábora v Kopytovskej doline, ktorý organizovalo Občianske združenie Obnova z Prešova. Deti mali možnosť vyskúšať si stavať stan, jazdenie na koni, plávanie v malom bazéne, zároveň spoznávali prírodu, hrali rôzne spoločenské hry, grilovali, varili si guľáš.

KC02
Ale prázdniny nie sú len o zábave. Deti sa zúčastnili na upratovaní za účelom zveľaďovania životného prostredia. Cieľom tejto aktivity bolo upozorniť a viesť detí z MRK k dodržiavaniu čistoty v prostredí, v ktorom žijú a vyrastajú a k vedenie detí k environmentálnej výchove. Pred nami je ešte mesiac prázdnin a v aktivitách Komunitného centra budeme pokračovať a dúfame, že si deti hry budú užívať.

KC03

august 2020