Oficiálne stránky mesta Sabinov

Dnes je 26. 09. 2020
Meniny má Edita

Sabinov - Mesto kde sa dobre žije

Nájdite to, čo hľadáte ...

Zo sveta rozprávok

Divadielko KC Korzo premiéra SPOLOČNÁ mV sobotu 30. januára 2016 sa v priestoroch Kulturného centra Na korze diali kúzelné veci. Kúzelné preto, lebo nás navštívili zvieratká priamo z rozprávky a vykúzlili úsmevy na tváričkách nielen tých najmenších.

Deťom a ich najbližším učarovalo bábkové dievadielko - „V šírom poli zámoček“. Rozprávka mala jednoduchý a pútavý dej, ktorý bol prispôsobený najmenším drobcom. Témou boli najmä kamarátstva a súdržnosť kolektívu, s cieľom zapôsobiť na vývoj detského správania. Zvieratká pekne rýmovali, deti si rýchlo pamätali, čo aj bol okrem iného jeden zo zámerov scenáristu Juraja Navrátila. Do príbehu tiež vniesol dávku humoru za sprievodu pesničiek mladého kolektívu.

Divadielko KC Korzo premiéra 2

„Život bábkam vdýchli ženy z Korza klubu, pôsobiacom pri KC Na korze, konkrétne: Alena Adamová, Patrícia Kravcová, Kamila Kravcová, Adriána Belejkaničová, Ivana Belejkaničová, Katarína Lipovská, Agáta Šašalová, Lenka Lipovská, Renáta Čubová a Iveta Glazunova, garantka celého projektu, za čo im patrí nielen moje veľké ďakujem,” spresnila riaditeľka MsKS Lucia Mihoková. Sobotňajšie popoludnie síce patrilo slávnej žabke, ježkovi, myške a ostatným zvieratkám, ale nezabúdajme na tých najdôležitejších - malých divákov, ktorých naozaj nebolo málo, sála bola zaplnená do posledného miesta. Za povšimnutie stojí, že Korzo klub si pre deti pripravil po divadielku aj tvorivé aktivity spojené s kreslením a výrobou masiek.

Divadielko KC Korzo premiéra 4

„Nechýbala ani tombola s ponukou zaujímavých cien a tiež občerstvenie, za ktoré by som sa rada touto cestou chcela poďakovať pani Jane Jánošovej. Spomínaná aktivita sa uskutočnila vďaka podpore z nadačného programu SPPoločne a v projekte bude organizátor -MsKS pokračovať. Preto, ak ste príbeh ,“V šírom poli zámoček“, náhodu zmeškali, nezúfajte, pretože sa pripravuje ďalšie divadielko s názvom Koza rohatá a jež, ktoré vás do rozprávky vtiahne v sobotu 27. februára 2016. Neváhajte teda, odtrhnite svoje ratolesti od televíznych obrazoviek a spestrite im popoludnie živým predstavením, ktoré bude pekným zážitkom a zanechá v nich, ale aj vo vás nezabudnuteľné spomienky.

Divadielko KC Korzo premiéra SPOLOČNÁ

Predpoveď počasia

Socha Sabíny

 

sabina

MFK Slovan Sabinov

WEB MFK

Dôležité tel. čísla

phone

MÚZEUM

muzeum

Partnerské mestá

siedlcekenderessobeslavcubuk

Program kina

KinoTorysa new

Mailinglist

Webkamery

 

Spravodajca mesta

Kalendár podujatí

september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Investičné akcie 2016

IA2016

SMS systém mesta

SMSsM

Podujatia - Výlety

22-logo-podmevon 

 

Geografický systém

gisplan odkaz

Panorámy

banner_panoramyslovenska_2