Dnes je 26. 09. 2020
Meniny má Edita

Vianočný čas

Vianocny koncertMestské kultúrne stredisko a Základná umelecká škola si pre Sabinovčanov pripravili vianočné prekvapenie, vo forme spoločného vianočného koncertu, nazvaného Vianočný čas, ktorý ste mohli navštíviť 18. a 19. decembra 2015.

Vo vianočnom programe na jednom javisku spoločne vystúpili: symfonický orchester ZUŠ, spevácky zbor Goldky zo ZUŠ, tanečný odbor ZUŠ (balet a spoločenské tance), sólisti-spev, DFS Sabiník, FS Sabinovčan, FS Sabinovčan-Vytrvalci, Cantica Scibinium a Carmel (spojený zmiešaný spevácky zbor Sabinov a Veľký Šariš), a Združenie mladých umelcov v Sabinove. Spolu 265 účinkujúcich vytvorilo jedinečný projekt, vďaka ktorému ľudia sediaci v hľadisku mohli precítiť sviatočnú atmosféru a zažiť neopakovateľný zážitok.
Tento koncert malo možnosť vidieť cca 2 000 divákov, ktorí na podujatí zhliadli netradičné spojenie rôznych umeleckých telies, moderné americké koledy v prevedení umelcov zo ZUŠ vystriedali ľudové šarišské zvyky folkloristov a tradičné vianočné koledy. Celým programom sprevádzali akýsi „moderátori“ - stará mama a vnuk, ktorí seba a divákov oboznamovali s vianočnými „novinkami“ svojej doby.
Na záver sobotňajšieho koncertu pán primátor vo svojom príhovore uvítal tento nevšedný projekt a spojenie zdanlivo nespojiteľných umeleckých zložiek, ktoré vytvorili krásnu „vianočnú mozaiku“. Vyzdvihol jeho „náučný“ rozmer, ktorý mladým divákom ukázal, aké historické dedičstvo máme v našich ľudových tradíciách, ktoré si môžeme uchovávať aj my v meste.
„Krásny večer, nemôžem si pomôcť ! V súvislosti s kumštom som skúpi na chválu. Veď dobré sa chváli samé, o nepodarku nedebatujem verejne. Ale dnes – poklona všetkým ! Umná a na detaily dbajúca dramaturgia, invenčná réžia, kvalitná a v niektorých prípadoch nadpriemerná interpretácia hudobných a speváckych čísiel, autentické priblíženie zvykov a tradícií, zdatnosť technického zabezpečenia a predovšetkým takmer masová prezentácia tvorivého potenciálu mladej sabinovskej generácie, jej pedagógov a odborníkov. To všetko ma pri záverečnej „ďakovačke“ po dlhom čase
spontánne a bez rozmýšľania zodvihlo zo sedadla. Zasa raz krása pohladkala dušu ... !,“ vyznal sa po koncerte bývalý riaditeľ MsKS Juraj Návratil.

Organizátori podujatia upriamujú pozornosť všetkých účinkujúcich i širokej verejnosti na možnosť zakúpenia si DVD z vystúpenia. Svoj záujem nahláste v MsKS.

Viac fotografií z podujatia nájdete na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.436032519929764.1073742027.203007749898910&type=3

september 2020