Oficiálne stránky mesta Sabinov

Dnes je 26. 09. 2020
Meniny má Edita

Sabinov - Mesto kde sa dobre žije

Nájdite to, čo hľadáte ...

Sabinov vo vianočnom šate

Vianočné Trhy 2015 6Na Námesti slobody 21. a 22. decembra nesvietila len vianočná jedlička, ale aj oči a srdcia občanov mesta. Očakávaný sneh k nám žiaľ ešte nedorazil, no pravá vianočná atmosféra naozaj nechýbala.

Pestrá výzdoba stánkov, bohatý program a detské úsmevy, to všetko nám chýbajúce vločky vynahradilo. Vianočné trhy prilákali ľudí aj z okolitých miest či blízkych dediniek. Každý si prišiel na svoje, či už nakupoval ručne vyrábané predmety z dreva, knihy, textil, tkané koberce , kotlíky, hrnce, hračky či  ponožky. Asi pätina stánkov sa postarala o chutné občerstvenie. Ostatných okoloidúcich tiež určite prilákala vôňa cukroviniek a hlavne vianočného punču, ktorý tu hral hlavnú rolu. Po jeho zakúpení sa ľudia nie len príjemne zahriali, ale predovšetkým podali pomocnú ruku rodinke Kubovcov. Ťažký osud Alenky, dcéry Aleny a Juraja, zasiahol ľudské srdcia. Alenka sa narodila s detskou mozgovou obrnou, je absolútne odkázaná na celodennú starostlivosť. Ma poškodené nielen nohy, ale aj ruky, tiež rečové centrum, rozpráva len veľmi ťažko. Používa špeciálny vozík. Otec Juraj je po autonehode invalid, teda bez zárobku a matka sa od narodenia dcéry venuje výlučne starostlivosti o ňu. Počas týc hto dvoch predvianočných dní sa znova ukázalo, že v Sabinove žije veľa ľudí s dobrým srdcom. Spoločnými silami rodinke vyzbierali 780 eur a urobili im tak krajšie sviatky. Za tieto dobré skutky, ktoré k Vianociam neodlúčiteľne patria, boli občania odmenení tancom, spevom a koledovaním. V programe vystúpili 230 účinkujúcich, konkrétne: žiaci ZUŠ Sabinov, spevácka skupina Rosa, deti z Materskej školy Švermova, folklóristi z CVČ - Radosť a Súkromná základná škola
Sabinov, členovia speváckeho zboru a žiaci CZŠ sv. Jána Krstiteľa, deti zo základných škôl Komensk ého a 17. novembra. Nechýbali ani DFS Sabiník a spevácka zložka FS Sabinovčan .Verím, že tieto dni každému priniesli nezabudnuteľný zážitok a nakazili vás vianočnou náladou aj v domácnostiach.

Predpoveď počasia

Socha Sabíny

 

sabina

MFK Slovan Sabinov

WEB MFK

Dôležité tel. čísla

phone

MÚZEUM

muzeum

Partnerské mestá

siedlcekenderessobeslavcubuk

Program kina

KinoTorysa new

Mailinglist

Webkamery

 

Spravodajca mesta

Kalendár podujatí

september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Investičné akcie 2016

IA2016

SMS systém mesta

SMSsM

Podujatia - Výlety

22-logo-podmevon 

 

Geografický systém

gisplan odkaz

Panorámy

banner_panoramyslovenska_2