skendehupltr

Oceňovanie darcov krvi za rok 2019

kvapka krvi

Krv - pár litrov tejto vzácnej tekutiny prúdi v každom z nás. Rozhodnutie darovať krv môže rozhodnúť aj o osude iného človeka a zachrániť mu život. Darovanie krvi je jednou z dôležitých činností Slovenského Červeného kríža v Sabinove. Našou hlavnou úlohou je oslovovať, vychovávať budúcich darcov krvi, organizovať odbery krvi a oceňovať bezpríspevkových darcov krvi. Všetky tieto aktivity sa organizujú prostredníctvom kampaní, zameraných na darovanie krvi v spolupráci s mestom Sabinov a Národnou transfúznou stanicou v Prešove.

Ľudská krv je nenahraditeľná. Každá zložka krvi má svoju osobitnú úlohu: červené krvinky prenášajú kyslík z pľúc do celého tela, krvná plazma obsahuje bielkoviny a z nich najvýznamnejšie sú protilátky, neodmysliteľné pre obranyschopnosť organizmu. Biele krvinky chránia človeka pred infekciou a ochoreniami, krvné doštičky zasa pomáhajú pri zastavení krvácania. Z krvi sa získavajú rozličné prípravky, ktoré sa používajú na liečbu viacerých ochorení. Z krvi jedného darcu sa dajú vyrobiť lieky pre viacero pacientov. Spracovaním krvnej plazmy sa získava celá škála liekov, ktoré sa nedajú nahradiť.
Miestny spolok SČK v Sabinove v spolupráci s Transfúznou stanicou v Prešove každoročne organizuje odbery krvi. V roku 2020 budú odbery prebiehať v KC Na Korze v týchto termínoch:
5. februára 2020, 18. júna 2020 a 21. októbra 2020.
Krv je nenahraditeľným liekom – darcovi neublíži a príjemcovi môže zachrániť život. Život je jedna veľká náhoda a nikto z nás nevie, kedy bude sám potrebovať pomoc. Darcovia krvi – to sú tí, ktorí môžu zmeniť osud toho druhého, pretože krv je jednou z mála vecí, ktoré sa ničím iným nedajú nahradiť.
V obradnej sieni MsÚ v Sabinove 30.12.2019 o 16,00 h primátor mesta, Ing. Michal Repaský, poďakuje za tento vysoko humánny čin 27 dobrovoľným darcom krvi.
Ocenení budú :
Zlatá medaila
1. Gabzdil Juraj, PhDr.
2. Magda Stanislav, Ing.

Strieborná medaila
1. Bajtošová Soňa
2. Filipak Vladimír
3. Franko Marián
4. Jaško Dávid
5. Jurčišin Jakub
6. Kitko Ladislav
7. Kolcun Martin, Ing.
8. Križalkovič Tibor, Mgr.
9. Michalíková Mária, Mgr.
10. Peták Róbert
11. Zakuťanský Vladimír

Bronzová medaila
1. Borodáč Matúš
2. Cisková Anna
3. Falat Tomáš
4. Filipak Cyril
5. Horňák Jozef
6. Jurčišin Jakub
7. Maliková Katarína, Bc.
8. Marton Miloš, Ing.
9. Perecar František
10. Smolnický Rastislav, Ing.
11. Šersťuk Vladimír, Bc
12. Šimonová Veronika, Ing.
13. Štefančík Slavomír, Ing.
14. Želinská Katarína, Mgr.

Ďakujeme Vám za všetkých, ktorým ste svojím rozhodnutím darovať krv zmenili život. ĎAKUJEME !!!!!!!!!!!!!!!!!

Referendum

referendum2023d

Digitálne mesto

Kontakt MsP

msp m

Odkaz pre starostu

Zimná údržba

multicarwinter

Zimný štadión

zimny stadion

Poliklinika - kontakty

poliklinika

ROZANAlogo nologinSMS systém mestalogo SMS Geografický systémlogo gisplan1Smart citySabinov smartcityParticipatívny rozpočetPartici r

Komunitný plán 2021 - 2027KPSS21 27
Sabinovský cintoríncintorinProjekty z EUProjektyzEU

INTERREG PL-SKInterreg logo

FOND NA PODPORU ŠPORTUfond nPS logo new

Odpadové hospodárstvoodpadove hospodarstvo

Erb Siedlec111SIEDLCE
Erb Sobeslav111SOBĚSLAV

Erb KenderesKENDERES

Erb CubukÇUBUK

Mestský úrad Sabinov
Námestie slobody 57
083 01 Sabinov

Tel. ústredňa : 051 / 48 80 422
Fax : 051 / 45 23 530

• Parkovisko Prešovská
Copyright © 2024 Archívna webstránka mesta Sabinov. Všetky práva vyhradené.
Prehlásenie o prístupnosti |  Technická podpora: Webmaster  Designed by MKWEB